Arkadia

Hotel Folwark Walencja w Kazimierzu Dolnym / Bez komentarza
13 lut 2020

Hotel-Kazimierz-Dolny-Folwark-Walencja-Piękny-Budynek-Róże

Być może pamiętacie Soplicowo z poematu Adama Mickiewicza, pt: „Pan Tadeusz”. To miejscowość, która stała się symbolem arkadii, krainy szczęśliwości i spokoju. Dwór rodziny Sopliców jest oazą spokoju, a codzienne życie mierzy się tam według innego zegara. Każda doba odmierzana jest wschodami i zachodami słońca i właśnie to pozwala na pozostanie w odosobnieniu od realiów społecznych.

Tak samo można poczuć się w Kazimierzu Dolnym w małym dworku – Folwark Walencja. Jest to miejsce kameralne, pełne spokoju, w którym można poddać się kontemplacji. Sama droga, która jest zawiła i niewybetonowana, świadczy o tym, że jest to miejsce odcięte od reszty świata.

Nie jest to typowy, duży hotel, nastawiony na tłumy turystów i biznesmenów. Nie jest to też hotel SPA, w którym oczekuje się masażu w czekoladzie. Jest to miejsce, w którym po prostu można odpocząć i docenić otaczającą nas naturę, której spokój pomaga odnaleźć nam siebie.

Na terenie folwarku znajduje się stary dwór oraz piękny i bardzo obszerny ogród. Rodzinną i przyjazną atmosferę można zawdzięczać szczegółom takim jak rozstawione fotele w ogrodzie, wejście do dworu przez drewniany, ażurowy ganek oraz kojąca cisza, która zapewnia komfort.Wewnątrz hotelu przeważa obecność drewna, belek rustykalnych, haftowanych materiałów, firanek oraz wzorzystych zasłon. Na zewnątrz zaś od frontowej strony ogród przystrajają kwiaty i bujne krzewy, a z tyłu rozciąga się wielka płaska przestrzeń porośnięta zadbanym trawnikiem.

Moim ulubionym miejscem jest restauracja pod gołym niebem na pewnego rodzaju dziedzińcu dworu. Nad drewnianymi stolikami i krzesłami w stylu lat 60, bogato udekorowanych kwiatami, wiszą licznie lampki nadając klimatu.
Ponadto, nawiązując do tematu restauracji, nie można pominąć faktu, iż śniadania są serwowane w wewnętrznej części restauracji w małej sali z tarasem. Smacznie i kameralnie można zjeść do godziny 10.00.

87500880_239535300389128_8777627330009890816_n

87368749_190370472063450_3466923036127526912_n

Pokoje są urządzone skromnie, ale jednocześnie niczego im nie brakuje. Uważam, że urokiem tego hotelu jest wszechobecny wystrój w stylu rustykalnym. Skrzypiące drewniane łóżka, komody oraz fotele prowansalskie to elementy, które nieczęsto można spotkać w dzisiejszych hotelach.

Hotel jest ulokowany na wzgórzu, jedynie 800 metrów od Rynku, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce! Dlatego jedyne co pozostaje, to wyjść na spacer i pójść piechotą do tego architektonicznego raju;)

Jeśli czujesz, że to miejsce dla Ciebie, nie wahaj się i zarezerwuj pobyt!

Jakość obsługi
Cena
Wyżywienie
Standard Pokoi
Jakość noclegu
Czystość
Przyjazny dzieciom
Basen i SPA
Ogólny Design

4.2

Podsumowanie

Prześlij komentarz

Now is your turn to share your view ;)