Sunflowersss

Hotel Pałac i Folwark Łochów / Bez komentarza
29 lip 2019

ffDSC01956

Powstała kilka lat temu spółka deweloperska Arche, od 1991 roku wybudowała ponad 6 tys mieszkań i domów. Ponadto grupa postawiła ponad 12 hoteli w całej Polsce, a dodatkowo jeszcze 7 jest w przygotowaniu. Przedsiębiorstwo w ostatnich latach wzniosło 4 hotele w obiektach zabytkowych. Należą do nich Hotel Zamek Janów Podlaski, Hotel Tobaco w Łodzi, Hotel Koszary w Górze Kalwarii oraz ten, o którym chciałam Wam dzisiaj więcej opowiedzieć, czyli Hotel Pałac i Folwark Łochów.

1
Pałac Łochów

Na całym terenie należącym do hotelu znajduje się nie tylko zabytkowy XIX-wieczny pałac i folwark, ale i stary, drewniany kościół przeniesiony z pierwotnego miejsca, Wólki Dobryńskiej. Nie brakuje tam również malowniczych stawów otaczających folwark oraz galerii sztuki obrazów olejnych i pastelowych Leny Grochowskiej, założycielki fundacji, której celem jest sprowadzanie repatriantów, głównie z Kazachstanu.

Moja historia w tym hotelu rozpoczyna się późną, lecz ciepłą i letnią nocą. Po dotarciu na miejsce, przywitała nas recepcjonistka i pokierowała w stronę pokoju. Niestety, wystarczyło zaledwie kilka minut spędzonych w naszym nowym lokum, kiedy okazało się, że nie działa klimatyzacja. Ku mojemu zaskoczeniu o 2:oo w nocy w hotelu wciąż pracowała osoba zajmująca się sprawami technicznymi (co nie zdarza się zbyt często w hotelach) i próbowała usunąć problem. Po kilku podejściach zakończonych fiaskiem, zmieniliśmy pokój na inny. Ten był zaś znacznie większy, dwupokojowy z tarasem.

04DSC01903

20190727_114609
Mój pokój

Większość pokoi znajduje się w nowoczesnych oficynach, a nie w głównym pałacu. Są one przestronne, z dużymi oknami, a niektóre posiadają dodatkowo wspomniany taras. Spokój zawdzięczają swojej lokalizacji w pięknym przyrodniczym otoczeniu. Pokoje urządzone są skromnie, jednakże bardzo gustownie i modnie. Dla osób, które jeszcze bardziej chcą poczuć czasy XIX wieku polecam wybranie pokoju znajdującego się w pałacu. Tam urządzone są one w stylu klasycystycznym, oddając dokładnie tamten okres historii.
DSC01893

Łazienka znajdująca się w naszym pokoju była duża i wygodna w funkcjonowaniu. Zauważyłam jedynie brak półek, co może być trochę uciążliwe, jeżeli w apartamencie mieszka więcej niż dwie osoby. Poza tym, elementy takie jak duże lustro, suszarka i odpowiedni prysznic, to na pewno duże zalety tego pomieszczenia.

4DSC01989
Widok na oficyny z pokojami

8DSC01952
Hall

Restauracja Paśnik, w której są serwowane śniadania dla gości znajduje się tuż przy recepcji. Dominuje w niej współczesny design w barwach brązu i czerni. Restauracja ma wielkie przeszklone wyjście na mini plażę nad stawem, a do własnej dyspozycji goście mają leżaki oraz stoliki z parasolkami.

8DSC01942
Restauracja Paśnik

02DSC01932

W Hotelu Pałac i Folwark Łochów jest jeszcze jedna restauracja „U Zamoyskiego” zlokalizowana przed bramą wjazdową na teren hotelu. Dzięki jej położeniu, mogą do niej zawitać nie tylko goście hotelowi, ale i osoby przejeżdżające, chcące zatrzymać się na kawę i ciastko. W porównaniu do restauracji Paśnik, w tej nie brakuje elementów dawnego klimatu i smaku historii. Są obecne długie, masywne zasłony, ozdobne lustra, zabytkowe ornamenty. Nie miałam okazji w niej zagościć, więc nie wiem czy barszcz czerwony i pierogi ruskie rozpływają się w ustach, ale na pewno mogę przyznać, że śniadania podawane w „Paśniku” są bardzo bogate i smaczne. Obejmują dania odpowiednie dla dzieci, jak i całkiem dużą gamę przekąsek dla wegan.

Przy głównym pałacu, znajduje się również Kuchnia pałacowa, sala przeznaczona na przyjęcia okazjonalne. W niej również panuje wystrój klasyczny. Tak duża ilość sal i pokoi, sprawia, że hotel jest w stanie przyjąć ponad 400 gości.

2DSC01995
Kuchnia Pałacowa, sala

Na terenie Hotelu Pałac i Folwark Łochów znajdują się również nowoczesne i wolnostojące domki bliźniaki, które są połączone wspólnym aneksem oraz salonem. Na dzień dzisiejszy hotel oferuje dwa takie domki, jednakże kolejne są w już budowie. Innym typem domków są te, które pełnią rolę atrakcji turystycznej, znajdują się w nich m.in. pracownia rzeźbiarza, piekarnia oraz sklep.

03DSC01907
Domy- bliźniaki

6DSC01966

3DSC01990
Pracownie

Jest to bardzo dobry hotel dla rodzin, które pragną wypocząć w ciszy. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, co pomoże zapomnieć o problemach i pracy. 

Odbiegając trochę od tematu, warto zwrócić uwagę na gablotę z biżuterią Waregena (z języka staropruskiego Ware Gena – Moc Bogini), która znajduje się w głównym hallu hotelowym. Jest to artystyczna biżuteria Jolanty i Jerzego Stankiewicz. Biżuteria ta odzwierciedla styl ozdób staropruskich, ze zdobieniami z bursztynów. Każdy wzór biżuterii ma swoje znaczenie i symbolikę. Będąc tam, warto spojrzeć przez szklaną szybkę, bo może właśnie tam znajdziesz swój wymarzony pierścionek lub broszkę.

1DSC02106

DSC01947

Jakość obsługi
Cena
Wyżywienie
Standard Pokoi
Jakość noclegu
Czystość
Przyjazny dzieciom
Basen i SPA
Ogólny Design

5.0

Podsumowanie

Prześlij komentarz

Now is your turn to share your view ;)