Pójdźmy na plażę

Przystań Hotel&Spa w Olsztynie / 2 komentarze
04 wrz 2016

DSC00830

Czy chcielibyście odwiedzić nowoczesny hotel, położony nad pięknym mazurskim jeziorem?

Hotel „Przystań”, łączący najnowszy design z luksusem to miejsce nad jeziorem Ukiel.
Hotel bezpośrednio z recepcji posiada przeszklone wyjście na niedużą, lecz piaszczysta plażę, przy której opalają się łabędzie w towarzystwie kaczek 😉
Jest to naprawdę duża frajda dla dzieci, które mogą pobiegać boso, omijając ptaki.
Delikatne fale przyciągające do brzegu przymocowane obok łódki, ciepłe promienie słońca i lekki wiatr, zdmuchujący sterty serwetek ze stolików. To wszystko nadaje wyjątkowego uroku temu miejscu.
DSC00770

DSC00791

Raz na jakiś czas słychać w okolicy spieszący się pociąg. Co prawda, tory kolejowe znajdują się tuż po drugiej stronie ulicy, ale na szczęście do hotelu, prawie nie dociera ten hałas. Dlatego, moim zdaniem można na to przymknąć oko.

W tym hotelu na pewno, możesz wylegiwać się całymi dniami i cieszyć wolnym czasem. Do centrum miasta, lepiej nie wybierać się bez samochodu. Pomimo tego, że droga jest prosta, jednak należy przejechać spory kawałek. W centrum trafić można do naprawdę dobrych i tanich restauracji. My mieliśmy okazję posilać się w jednej z nich o nazwie „Dziupla”, w samym sercu miasta. Dania serwowane tam, są smaczne i w korzystnej cenie. Jedząc pyszne, gorące danie, można się napawać widokiem olsztyńskiej starówki.
W hotelu również znajduje się restauracja, która jest otwarta do godziny 23:00, więc do późnych godzin, można spędzić czas, jak wielu gości, delektując się rozmowami przy restauracyjnych stolikach. Zajęcie znajdą również dzieci, które mają swoje miejsce, zaraz obok w wielkiej sali do gier.
Lubię restauracje w hotelach, gdzie jest duży hol i ergonomiczne kanapy, na których można wygodnie posiedzieć.
DSC00835

DSC00834
Restauracja

Korytarze które błądziły pomiędzy piętrami, przypominają rwącą rzekę, która może nas porwać do innego pokoju lub w miejsce, w które wcale nie zamierzaliśmy pójść. Być może odniosłam takie wrażenie, dlatego, że nie ma tam zbyt wielu znaków. Słabe oznakowanie w hotelu doprowadziło nas kilkakrotnie do prawdziwych poszukiwań 🙂 W pierwszej chwili nie mogliśmy znaleźć ani windy, ani basenu, a co dopiero pokoju 🙂 Oznakowania hotelowe, są bardzo ważne, by ułatwić gościom życie oraz odnajdowanie poszczególnych miejsc.

DSC00836

Pokoje są duże,  nowocześnie wykonane i bardzo jasne, dzięki ogromnym oknom. Wiele z nich cieszy się pięknym widokiem na jezioro, jednakże pokoje są tak przyjaźnie zaprojektowane, że ekstra widoki nie są potrzebne. Duże wrażenie, robią w pokojach, surowe betonowe ściany, które zamieniają pokoje w zagadkę. Łazienka w naszym apartamencie, była funkcjonalna i użyteczna. Nie będę jej krytykować, ani szczegółowo opisywać, ponieważ była bardzo wygodna i po prostu nie było się do czego przyczepić!
DSC00850

DSC00849
Pokój

Hotel Przystań to jeden z lepszych hoteli w jakim miałam okazję być i który mogę każdemu polecić!

DSC00820
No i ja w Olsztynie, na tle nieczynnej ratuszowej bramy 🙂

Jakość obsługi
Cena
Wyżywienie
Standard Pokoi
Jakość noclegu
Czystość
Przyjazny dzieciom
Basen i SPA
Ogólny Design

4.8

Podsumowanie

Plusy
+ położony nad samym jeziorem – Ukiel,
+ dość blisko centrum,
+duży taras nad jeziorem,

Minusy
– słabe oznakowanie w hotelu,
– hałas pociągu za oknami,

Prześlij komentarz

2 odpowiedzi na “Pójdźmy na plażę”

  1. Elle pisze:

    Różyczko, super sprawa. Tak trzymaj!

  2. Rose pisze:

    Dziękuję bardzo!

Now is your turn to share your view ;)