Elegancka kolacja :)

Pałac Pakoszów / 1 komentarz
28 lut 2016

20160128_101106

Pakoszów, to pałac zaadoptowany na współczesny hotel położony w Piechowicach. Jego właścicielami są Niemcy, podobnie jak i większość przyjeżdżających tam gości –  zaobserwowaliśmy to podczas pobytu. Do pałacu prowadzi zjazd w małą boczną uliczkę, więc bardzo łatwo ją przegapić.

20160128_101431Brrr jak zimno…                        20160128_094113

W restauracji

Obiekt jest bardzo nowoczesny, z przeszkleniami oraz urządzony meblami w starym stylu. Do wyboru jest pokój standardowy lub apartament z aneksem kuchennym. Pokoje są przytulne utopione w elementach czerwieni. W łóżku małżeńskim zamiast jednego były dwa osobne materace, które się rozsuwały. – I można było wpaść pomiędzy nie. Korytarze hotelowe były ciekawie zrobione. Dwoma kolorami dominującymi w nich, są  m.in czerwień i biel. W kolorze czerwonym był dywan ciągnący się przez całą długość hallu.Dodatkową ozdobą były stare ceglane podziemia, widoczne w podłodze pod szklaną szybą. Nad głównymi schodami wisiała nowoczesna lampa wzorowana na konarach drzewa.

W obiekcie hotelu na pierwszym piętrze znajduje się piękna sala barokowa, którą warto zobaczyć! Odbywają się w niej imprezy okolicznościowe.

20160128_094443Sala barokowa

Obok sali barokowej mieści się również biblioteka. Jest tam mnóstwo różnych rodzajów książek, lecz większość w języku niemieckim. Więc nie wybrałam żadnej książki do przejrzenia. Obok miejsce miał kącik zabaw dla dzieci. Hotel obejmuje także basen oraz siłownię. Niestety nie mieliśmy okazji skorzystać z basenu, ponieważ była zepsuta pompa, która grzeje wodę. Możliwa kąpiel tylko w zimnej wodzie 🙁 W zamian za to, wybraliśmy się do restauracji. Była bardzo duża , nastrojowa i elegancka, a w tle wybrzmiewała wolna muzyka. Osobiście polecam nietypowy żurek podany inaczej niż jada się w Polsce. Jednak, uważam, że ceny niekórych dań są zbyt wysokie.

Parking hotelowy znajduje się kilkaset metrów od samego budynku, wiec lepiej na początku podjechać pod hotel by wyjąć bagaż.

Jakość obsługi
Cena
Wyżywienie
Standard Pokoi
Jakość noclegu
Czystość
Przyjazny dzieciom
Basen i SPA
Ogólny Design

3.6

Podsumowanie

Cena odrobinę za wysoka, a oprócz tego wyższa niż była ustalona przy przyjeździe !! Ogólnie podsumowując wszystko super, prócz za wysokich cen. 🙂

Prześlij komentarz

Jedna odpowiedź do “Elegancka kolacja :)”

  1. Green pisze:

    Wow !!!

Now is your turn to share your view ;)