Poziom 511

Poziom 511 Design Hotel&Spa / Bez komentarza
10 mar 2017

jj

DSC04510

Właśnie leżę na łóżku w hotelu, pod nazwą POZIOM 511 w Ogrodzieńcu. Jestem tu drugi dzień i zaraz wyjeżdżamy w dalszą podróż. Stwierdziłam, że czas, w którym wszyscy pakują swoje walizki, jest idealny by podsumować tutejszy pobyt. Na przeciwko mnie stoi duże, małżeńskie łóżko, na którym leżą bagaże, gdzie każdy teraz dorzuca ubrania i stara się o niczym nie zapomnieć. Jesteśmy w pokoju dwuosobowym plus, który jest większy niż zwykły pokój dla dwóch osób i można w nim rozłożyć dodatkowe łóżko. Łazienka jest schludna i czysta. Wyjątkowo, w łazienkach tego hotelu znajdują się wanny, podczas gdy w większości hoteli spotykamy się z prysznicem. Jednak nasze oczekiwania były inne, ponieważ wanna okazała się wąska i prosta, co nie zachęcało do długiej i relaksującej kąpieli. Warte uwagi są stojące koło umywalki mydła w płynie, które przyciągają swoim cytrynowym zapachem. Dla zainteresowanych, możliwy jest zakup takich pachnących produktów w recepcji.

DSC04211

DSC04230

DSC04201

Hotel jest zaprojektowany w symbiozie z naturą, charakterystyczną dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne skały, zaglądają do okien pokojowych. Nazwa POZIOM 511 pochodzi od wysokości 511 m n.p.m, na której umieszczony jest obiekt. Cały teren hotelu, jest częścią parku krajobrazowego. Hotel w Ogrodzieńcu, ma znakomite położenie, ponieważ znajduje się zaledwie 500 m od zamku, który jest dodatkowym atutem tego miejsca. Budowę jego zapoczątkował  Król Kazimierz Wielki w odległym roku 1370. Czytając historię tego zamku, dowiedziałam się, że film zatytułowany ”Zemsta” wg. Aleksandra Fredry z 2001 roku, został nakręcony w plenerze, tych ruin. Reżyserem filmu jest polski reżyser Andrzej Wajda.

Niestety pomimo tak bliskiej lokalizacji, wątpię, że pójdziemy zwiedzić zamek, ponieważ wzywają nas dalsze przygody. Szkoda, że ominie mnie to miejsce, ponieważ zwiedzając tę budowlę, można zobaczyć salę tortur, poznać jak wyglądały uzbrojenia ochronne i broń biała. Podobno można także zobaczyć muzeum, gdzie makiety, przedstawiają jak wyglądał zamek. Mam jednak nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę.

Ogrodzieniec_zamek_2

Szkło zastosowane podczas budowy hotelu, jest idealnie dopasowane do otoczenia. Hotel Poziom 511 szczyci się swoim położeniem, dlatego dzięki szkłu, cały czas czujemy się otoczeni przez naturę. Hotel jest położony na nierównomiernym podłożu, przez co jest bardzo skomplikowanie skonstruowany. Element szklanych przejść oraz skał wmurowanych w ściany sprawiał wrażenie ciekawej budowy.

DSC04607

DSC04632

DSC04640

Nie dawno wróciliśmy ze śniadania, które miało miejsce w dość ciemnej, lecz przestronnej restauracji także oblepionej skałami. Śniadanie było jednym z lepszych jakie miałam okazję zjeść, w porównaniu do innych śniadań w restauracjach hotelowych. Szwedzki stół był pełen smacznych dań i deserów, nietypowych dla miejsc takich jak to. Nie wiem czy tylko ja czy ktoś jeszcze, ale osobiście miałam ochotę spróbować wszystkiego 🙂

DSC04535

DSC04535

DSC04606
Ciekawe zastosowanie skał 

DSC04544

DSC04521

DSC04542

DSC04521

DSC04525

Tuż obok znajduje się sala, przeznaczona najprawdopodobniej na cele biznesowe. Pomieszczenie jest duże z pięknym widokiem za oknami i w odpowiedniej odległości od restauracji, która może serwować napoje podczas spotkania.

DSC04546

Udając się w kierunku recepcji, by zwrócić karty pokojowe i pożegnać się z tym miejscem, mijamy basen, w którym wczoraj całą rodziną spędzaliśmy czas. Było tam naprawdę świetnie, ponieważ basen był duży i odpowiedni dla osób w każdym wieku. Chyba pierwszy raz spotkałam się z kanapami na basenie, bo zazwyczaj zastaję leżaki, ale uważam, że ergonomiczne kanapy także są dobrym wyjściem.
Chcę zwrócić uwagę, że szkło oraz lustra zostały użyte także na basenie. Jest to dobry pomysł na przekształcenie zwykłych kafelkowych ścian w atrakcyjne i użyteczne, jak widać na zdjęciu. 😀

DSC04432

DSC04256
Odbicie lustrzane

Recepcja, do której w końcu doszliśmy, jest duża i o nieregularnym kształcie. Po lewej stronie od głównego wejścia znajduje się kawiarnia, w której można się napić świeżo parzonej kawy i przekąsić ciastko. Znajduje się tutaj także bookstore, gdzie każdy miłośnik czytania odnajdzie książkę dla siebie.

DSC04627

DSC04625

Wszyscy siedzą i oczekują na mnie w samochodzie, aż porobię odpowiednie zdjęcia hotelu z zewnętrznej strony, by odjechać i pożegnać się z tym pięknym miejscem. Robiąc ostatnie ujęcie, biegnę szybko do auta i kończę tę historię. Hotel Poziom 511 uważam za jeden z lepszych w jakim byłam i polecam go każdemu, kto szuka miejsca do wypoczynku, a przy okazji interesuje się zabytkami i historią.

satdjf

mm

Jakość obsługi
Cena
Wyżywienie
Standard Pokoi
Jakość noclegu
Czystość
Przyjazny dzieciom
Basen i SPA
Ogólny Design

4.7

Podsumowanie

Plusy
+ pyszne jedzenie, oryginalne pomysły
+ nowoczesny i ciekawie zaprojektowany
+ blisko zamku
+ piękne otoczenie
+ przestronne wnętrza
+ duży basen

Minusy
– prysznic byłby lepszym wyjściem niż wanna

Prześlij komentarz

Now is your turn to share your view ;)