Vienna

Bez komentarza
15 cze 2017

hgfdz

Byliście kiedykolwiek w Austrii ? Jeśli nie, zapiszcie na swoją listę odlotowych podróży – Wiedeń. Miasto z pozoru zwykłe jak każde inne, leżące nad rzeką Dunaj i będące zarazem stolicą tego państwa. Jednak, gdy zagłębimy się nieco dalej, można zauważyć, że miasto jest piękne. Odkąd tylko wjechałam do Wiednia od razu wiedziałam, że jest niesamowity pod każdym względem. Oczywiście moje przeczucia były nieomylne, ponieważ miasto na każdym kroku reprezentuje wszystkie style architektoniczne.
Miasto jest zadbane, a jadąc ulicą, można zauważyć, że każda kamienica jest odremontowana.

Jeden z najpiękniejszych pałaców w Europie, Hofburg, pochodzi z dawnej epoki baroku i klasycyzmu. Będąc tam, zwiedziłam muzeum oddane Księżnej Elżbiecie Bawarskiej (Elżbieta Amalia Eugenia) nazywanej przez bliskich Sissi. Wielka wystawa sreber, utrzymana do dziś, w postaci 30 metrowej „mediolańskie zastawy stołowej” także intryguje każdego turystę. Dodatkowo, co roku, na sylwestra jest wyprawiany wielki bal cesarski w pałacu Hofburg.

Hofburg in WienCzęść pałacu – Neue Burg

h

UERJFSDK

aa

Zaraz potem, udaliśmy się na plac Marii Teresy, z którego obu stron stoją potężne, zabytkowe budynki. W jednym z nich znajduje się Muzeum Historii Naturalnej, zaś my zerknęliśmy do Muzeum Historii i Sztuki. Znajdują się tam warte uwagi dzieła znanych na całym świecie artystów. Należą do nich między innymi : Jan Vermeer, Peter Paul Rubens, Rafael Santi, Caravaggio, oraz Rembrandt. Niestety podczas naszego pobytu, wystawa obrazów Rembrandt’a była zamknięta i nie mieliśmy okazji jej obejrzeć. Pomijając ten fakt, szybko przeszliśmy muzeum, rzucając oko na poszczególne malowidła i poszliśmy do samochodu.

lala

mapka

We Wiedniu parkowanie przy ulicy na dłużej niż dwie godziny jest zabronione, dlatego najlepiej parkować w podziemnych parkingach, tzn. Park and Ride, których jest mnóstwo w tym mieście. Cena parkowania jest adekwatna a przynajmniej nie trzeba się martwić czy przypadkiem nie upłynęły już dwie godziny. Ciekawe jest również to, że w tym mieście jest zakaz używania kamery w samochodzie. Nagrywanie jest surowo karane, dlatego nawet w taksówkach są dozwolone tylko wewnętrzne kamery dla bezpieczeństwa kierowcy. Jednak, gdy chcesz opublikować własny film turystyczny należy pamiętać o zgodzie osób, które w nim występują.

Podsumowanie

Prześlij komentarz

Now is your turn to share your view ;)