ŚDM – Kraków 2016

Bez komentarza
28 lis 2016

17649

Zawsze gdy wyjeżdżam do Krakowa, odwiedzamy ciekawe miejsca, ale tym razem oprócz tego, wydarzyło się jeszcze coś interesującego. W Krakowie, odbyły się Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie, które chciałabym opisać właśnie tutaj, na blogu. Uczestniczyłam w różnych koncertach, festiwalach, warsztatach oraz na różnego rodzaju imprezach, które odbywały się każdego dnia. Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych ludzi przepełnionych wiarą. Zapoczątkował je nasz polski papież, Jan Paweł II w 1985 r .

dsc02085Błonia podczas Drogi Krzyżowej

Wielokrotnie była okazja by zobaczyć obecnego papieża Franciszka, który z uśmiechem pozdrawiał wszystkich zgromadzonych. Był to naprawdę niesamowity widok zobaczyć tylu szczęśliwych ludzi. Na Światowe Dni Młodzieży, do Polski przyjechało aż 3 miliony pielgrzymów ze 187 państw.

dsc02072

Do jednego ze stanowisk z jedzeniem koło Galerii Krakowskiej, pomimo wysokich cen, ustawiały się kolejki chętnych klientów. 🙂

dsc02143

Całe miasto i jego okolice były przepełnione turystami. Młodzi ludzie uczestnicząc w tak wielkiej imprezie, dodatkowo zwiedzali historyczne miasto, jakim jest Kraków. Ilość kolorowych plecaków oraz flag powiewających ponad głowami była naprawdę cudownym i niezapomnianym widokiem!!

dsc02000
Pomnik Adama Mickiewicza

Było to naprawdę wielkie przeżycie, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie!
Pielgrzymi przyjechali do Polski, do Krakowa, spali w szkołach, w domach u obcych rodzin lub w schroniskach, po to by przez kolejne kilka dni bawić się i cieszyć wraz z przyjaciółmi.

Światowe Dni Młodzieży, to święto obchodzone co dwa lub trzy lata. Ostatniego dnia ŚDM, papież ogłosił, że następna taka uroczystość odbędzie się w roku 2019 w Panamie.

mapa-panama
Panama

 

 

Prześlij komentarz

Now is your turn to share your view ;)